DO KOGO SKIEROWANY JEST KURS?

Uczestnikami kursu Uniwersytet Dziecięcego „Mały poliglota” są dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Zajęcia odbywają się w małych grupach wydzielonych zarówno pod względem wiekowym, jak również – z uwzględnieniem stopnia znajomości wybranych języków obcych. Grupy liczą nie więcej niż 15 osób, co zapewnia efektywną pracę podczas zajęć oraz kontrolę efektów nauczania każdego małego studenta.

PROPONOWANE GRUPY JĘZYKOWE

W ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Dziecięcego „Mały poliglota” są trzy grupy językowe:

1. grupa z językiem angielskim i rosyjskim,
    2. grupa z językiem niemieckim i hiszpańskim,
    3. grupa z językiem norweskim i włoskim.

W każdej grupie pierwszy wymieniony język jest językiem wiodącym (jest realizowany w dwa razy większej liczbie godzin niż drugi język).

CHARAKTERYSTYKA ZAJĘĆ

Zajęcia prowadzone w ramach Uniwersytetu Dziecięcego „Mały poliglota” odbywają się w formie lektoratów języków obcych i zajęć historyczno-kulturowych. Nauczanie języków obcych prowadzą specjaliści – nauczyciele akademiccy, doktoranci i absolwenci Wydziału Humanistycznego US, posługujący się najnowszymi metodami kształcenia językowego. Tematyka zajęć oraz stopień ich trudności są dostosowane do wieku dziecka, a język przekazu – zrozumiały dla młodych odbiorców.

W roku akademickim 2022/2023 zajęcia nie odbywają się.

———————————————————————————————————————————-

OFERTA KURSÓW JĘZYKOWYCH DLA DOROSŁYCH – zajęcia płatne

Ze względu na liczne sugestie osób przyprowadzających naszych małych studentów na zajęcia w latach ubiegłych proponujemy Państwu kursy języków obcych w czasie, gdy Państwa podopieczni przebywają na zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego „Mały poliglota”.

W naszej ofercie znajduje się aż sześć języków obcych:

• język angielski,
    • język niemiecki,
    • język hiszpański,
    • język włoski,
    • język rosyjski,
    • język francuski.

Zajęcia odbywają się w soboty zjazdowe Uniwersytetu Dziecięcego „Mały poliglota”

Szczegółowe informacje na stronie: https://hum.usz.edu.pl/ksztalcenie/otwarty-kurs-jezyka-obcego/

W roku akademickim 2022/2023 zajęcia nie odbywają się.

———————————————————————————————————————————-

Kierownik kursu: dr Agnieszka Szlachta, e-mail: maly.poliglota@usz.edu.pl

Obsługa administracyjna kursu: Katarzyna Grzesiak, e-mail: katarzyna.grzesiak@usz.edu.pl

Nasza strona na Facebooku: https://www.facebook.com/UniwersytetDzieciecyMalyPoliglota