Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Otwartego kursu języka obcego organizowanego przez Wydział Humanistyczny US. W naszej ofercie w roku akademickim 2020/2021 znajduje się aż sześć języków obcych:

  • język angielski
  • język niemiecki,
  • język hiszpański,
  • język włoski,
  • język francuski,
  • język rosyjski.

Celem kursu jest nabycie przez uczestnika umiejętności w zakresie komunikacji ustnej i pisemnej w wybranym języku obcym na poziomie podstawowym (A1), a w przypadku osób ze znajomością podstaw języka – na poziomie średniozaawansowanym (w zależności od stopnia znajomości języka obcego: A2, B1 lub B2).

Dla osób zapisujących się do grup średniozaawansowanych – ze względu na zróżnicowany stopień znajomości języka – przeprowadzany jest test poziomujący. Warunkiem uruchomienia kursu danego języka jest zapisanie się odpowiedniej liczby słuchaczy.

Kurs trwa dwa semestry (jeden rok akademicki). W każdym semestrze odbywa się 11 spotkań. Zajęcia są realizowane w soboty i rozpoczynają się w godzinach przedpołudniowych. Zajęcia są prowadzone hybrydowo, w większości naprzemiennie – w formie stacjonarnej i zdalnej. Cały kurs obejmuje 80 godzin zajęć (po 40 w semestrze).

Kurs adresowany jest do osób dorosłych (ukończone 18 lat w chwili rozpoczęcia kursu).

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów języków obcych, w większości pracowników Wydziału Humanistycznego US.

Rekrutacja została przedłużona do 20 listopada br.

Formularz zgłoszeniowy: OKJO – formularz-zgłoszeniowy 2020_2021

Formularz należy przesłać na adres: kursy.jezykowe@usz.edu.pl

Zajęcia rozpoczną się 21 listopada. Terminarz zjazdów i więcej szczegółów w zakładce Kursy: https://hum.usz.edu.pl/ksztalcenie/otwarty-kurs-jezyka-obcego/