Stowarzyszenie Dom Nobla - medal

STOWARZYSZENIE DOM NOBLA

NOBEL’S HOUSE


WYDARZENIA:

Michaił Szołochow – 110 rocznica urodzin i 50 rocznica przyznania Nagrody Nobla

W dniu 24 maja 2015  odbyło się spotkanie poświęcone Michaiłowi Szołochowowi z okazji 110. rocznicy urodzin i 50. rocznicy przyznania Nagrody Nobla. Spotkanie miało miejsce w Starej Rzeźni na Łasztowni w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

 

11 maja 2016 Chilijska Fiesta – Gabriela Mistral laureatka Literackiej Nagrody Nobla. Galeria zdjęć.

Chilijska Fiesta – Gabriela Mistral laureatka Literackiej Nagrody Nobla. Spotkanie poetycko-muzyczne na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, sala Księcia Bogusława X, odbyło się w dniu 11 maja 2016 roku o godzinie 18:00.

Organizatorzy wydarzenia: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, Stowarzyszenie Dom Nobla, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W spotkaniu udział wzieli: Jego Ekscelencja Alfredo Garcia Castelblanko Ambasador Republiki Chile oraz zaproszeni goście m.in. Lorena Guzma’n Nunez Konsul Republiki Chile.

W programie:

– poezje Gabrieli Mistral recytowali dr hab. Piotr Michałowski, prof. US (IPiK WF US)oraz dr Pablo Rubio i mgr Daniel Lopez (Katedra Iberystyki i Latynoamerykanistyki WF US),

– pieśni i utwory chilijskie w wykonaniu Felipe Céspedes artysty Opery na Zamku w akompaniamencie gitarzysty Przemysława Bielca.

Uroczystość poprowadził dr Andrzej Wątorski.