31 marca br. w auli zaprzyjaźnionego z Wydziałem Humanistycznym US Liceum Ogólnokształcącego nr I w Szczecinie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu prowadzonego przez italianistykę US pn. Cały Szczecin mówi po włosku. Około 250 uczniów ze szczecińskich szkół średnich (LO I, LO XI oraz Prywatne Liceum Ogólnokształcącego im. Sybiraków) wysłuchało wykładu Pana dr. hab. Angelo Relli, prof. US z Instytutu Literatury i Nowych Mediów pt. Le avventure di Pinocchio: simboli e significati di una favola per tutti (Przygody Pinokia: symbole i znaczenia bajki dla każdego). Po wykładzie Pani dr Magdalena Lange-Henszke, koordynatorka kierunku italianistyka, zaproponowała słuchaczom konkurs z wiedzy o najsłynniejszej włoskiej bajce. Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Następne spotkanie z kulturą włoską już pod koniec kwietnia.