Za nami cykl wykładów o języku polskim zorganizowany przez Uniwersytet Szczeciński i Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego. 

Spotkanie inaugurujące odbyło się 30 stycznia br. Pierwszy wykład pt.: Błąd językowy? A co to takiego? O typach błędów i innowacjach językowych wygłosiła prof. Ewa Kołodziejek. Tydzień później Pani Profesor zaprezentowała temat: Mój przyjaciel przecinek. Interpunkcja a składnia zdania. O słownictwie wartościującym opowiedziała słuchaczom prof. Adrianna Seniów (27 lutego). Prof. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska omówiła zagadnienie zmian kulturowych we współczesnej frazeologii (13 marca). Dwa tygodnie później ostatni wykład z cyklu wygłosiły prof. Agnieszka Szczaus i prof. Dorota Kozaryn. Dotyczył on stylizacji dialektyzującej i archaizującej i jej funkcji w tekście.

W spotkaniach uczestniczyli nauczyciele i uczniowie (wśród nich – tegoroczni maturzyści), studenci, a także inne osoby zainteresowane językiem polskim. Łącznie na wszystkie spotkania otrzymaliśmy blisko 300 zgłoszeń. Dziękujemy Państwu za tak liczny udział w wykładach o języku polskim i… już zapowiadamy kolejne! Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie.

Dziękujemy również Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego za pomoc w organizacji spotkań.

Fot. Agnieszka Szlachta, Nadiia Spitsyna, materiały organizatorów.