Uczniowie z aż trzech zachodniopomorskich szkół znaleźli się w gronie laureatów i finalistów IX edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach, która zakończyła się w sobotę, 18 marca br. w Warszawie

Olimpiadę współorganizuje 16 uniwersytetów z całej Polski. Oprócz nagród rzeczowych, wygrać można indeksy na kierunki dziennikarskie na tych uczelniach.

W IX Olimpiadzie Wiedzy o Mediach tytuł laureata zdobył Aleksander Gręda z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie.

Tytuł finalisty OWM zdobyli (w kolejności alfabetycznej):

• Michalina Hyriak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie,
  • Kornelia Kacprowicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku,
  • Wiktoria Stempowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Gratulacje i podziękowania należą się również nauczycielom-opiekunom, którzy przygotowywali uczniów do udziału w Olimpiadzie: pani Annie Domżalskiej z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie, panu Jarosławowi Usowiczowi z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie oraz pani Iwonie Wilickiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

Za rok zapraszamy na dziesiątą, jubileuszową edycję Olimpiady Wiedzy o Mediach – zachęca dr Krzysztof Flasiński z Instytutu Literatury i Nowych Mediów na Uniwersytecie Szczecińskim, koordynator Olimpiady w województwie zachodniopomorskim. – W ramach przygotowań nauczyciele mogą rozwiązywać z uczniami testy z poprzednich lat. Wszystkie publikujemy na stronie https://owm.edu.pl/testy.