W dniu 23 marca odbył się II Wojewódzki Turniej Idiomów Angielskich, Niemieckich i Włoskich, którego pomysłodawcą i gospodarzem było  XVI Liceum Ogólnokształcące. Turniej został objęty honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Dodatkowym atutem był fakt, iż  laureaci trzech pierwszych miejsc uzyskali punkty liczące się przy rekrutacji do szkół średnich.

Liczba uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, ponieważ gościli 64 uczestników z 34 szkół województwa zachodniopomorskiego. Po mowach otwarcia, prezentacji XVI LO oraz oferty edukacyjnej Uniwersytetu Szczecińskiego, uczestnicy zmierzyli się z 23 pytaniami testowymi na platformie Kahoot. Walka była zacięta do ostatniego pytania, w końcu jednak na podium znaleźli się: I miejsce Julia Jastrzębska z SP 37 w Szczecinie, II miejsce Marika Wachowska z SP w Mierzynie, III miejsce Bartosz Drywa z SP 13 w Szczecinie.

Serdecznie gratulujemy Laureatom. Wszystkim uczestnikom, w szczególności nauczycielom opiekunom, dziękujemy za trud przygotowań, który zaowocował tak wysokim poziomem wiedzy w trakcie turnieju.