Z satysfakcją informujemy, że po wielu miesiącach przygotowań swoją działałność oficjalnie rozpoczęło NiUS Radio – rozgłośnia Uniwersytetu Szczecińskiego. To projekt realizowany w ramach powstającego w uczelni Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US.

Uroczysta inauguracja miała miejsce 6 grudnia br. Wzięli w niej udział m. in. prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, członkowie Kolegium Rektorskiego oraz dr Konrad Wojtyła – Pełnomocnik Rektora ds. utworzenia i zarządzania Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności oraz zespół NiUS Radia.

Wydarzeniu towarzyszył koncert zespołu BAiKA, czyli duetu Piotr Banach (założyciel zespołów Hey i Indios Bravos) i Katarzyna Figaj. 

W ramówce NiUS Radia znajdą się audycje z zakresu nauki, kultury i sportu, a także formy publicystyczne, wywiady i dyskusje z ekspertami oraz pasmo popularnonaukowe. Nadawane będą też wiadomości z życia uczelni. Integralnym elementem jest portal, gdzie znajdzie się m.in. biblioteka multimediów oraz archiwum najciekawszych audycji i podcastów.

Radio tworzy zgrany zespół studentów z różnych kierunków, m.in. dziennikarstwa i komunikacji społecznej, a także wykładowcy i pracownicy US.

Zapraszamy do słuchania.

 

Strona internetowa NiUS Radia: www.niusradio.pl

Strona NiUS Radia na Facebooku: https://www.facebook.com/NiUS-Radio-Uniwersytetu-Szczeci%C5%84skiego-103253758871109