7 marca br. zainaugurowaliśmy kolejny intensywny kurs języka polskiego dla osób z Ukrainy realizowany na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie i finansowany ze środków programu: „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2023” w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2025.

Kursantów powitali: dr hab. Krzysztof Nerlicki, prof. US – dziekan Wydziału Humanistycznego US i dr Agnieszka Szlachta – koordynatorka kursu. Zajęcia poprowadzą lektorki języka polskiego: mgr Dorota Nawrocka-Jurek, mgr Katarzyna Skarbek i dr Magdalena Szmorąg-Nerć.

Kurs będzie obejmował łącznie 300 godzin dydaktycznych, zajęcia będą realizowane w trzech grupach. W kursie uczestniczy 60 osób skierowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. Zajęcia będą odbywały w tygodniu w godzinach porannych i popołudniowych oraz w weekendy.

Głównym celem projektu „Razem Możemy Więcej” jest aktywizacja zawodowa i integracja cudzoziemców legalnie przebywających w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które przyjechały do Polski z państw znajdujących się w sytuacji kryzysowej.

Zajęcia będą realizowane do 17 czerwca br.

Fot. Nadiia Spitsyna