Szanowni Państwo,

cieszę się, że po półtorarocznej przerwie znowu możemy się spotkać w murach naszej Uczelni. Szczególnie serdecznie witamy nowych Studentów. Mamy nadzieję, że będziecie się tutaj dobrze czuli, zdobywali wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim poznawali nowych ciekawych ludzi.

Ponieważ jesteśmy ciągle w trakcie pandemii, ta sytuacja nakłada na nas pewne obowiązki. Pozwolę krótko o nich przypomnieć:

1.

Proszę Państwa, aby codziennie przed zajęciami wypełnić ankietę epidemiologiczną na stronie https://c19.usz.edu.pl/ lub w uzasadnionych sytuacjach (np. brak telefonu komórkowego) w formie papierowej. Druki ankiety będą także dostępne na korytarzach
w budynkach dydaktycznych.

Nieokazanie wypełnionej ankiety na nośniku elektronicznym lub w formie papierowej skutkuje niemożnością uczestniczenia w zajęciach

2.

Proszę Państwa o noszenie maseczek ochronnych zakrywających nos i usta zarówno w trakcie trwania zajęć w salach dydaktycznych, jak i poza nimi na terenie budynków US. W wyjątkowych przypadkach braku maseczki można będzie je pobrać w portierniach budynków. Z noszenia maseczki zwalnia udokumentowane przeciwwskazanie medyczne.

3.

W budynkach dydaktycznych wszystkie powierzchnie wspólne (np. klamki, poręcze), toalety, windy będą dezynfekowane co godzinę przez cały dzień w trakcie trwania zajęć dydaktycznych.

4.

Jeśli w danym dniu wynik ankiety będzie negatywny, proszę pozostać w domu. Także w takich sytuacjach, gdy są wyraźne objawy przeziębienia czy choroby. Należy wówczas powiadomić wykładowców mailowo o nieobecności. Materiał należy nadrobić we wskazany przez wykładowcę sposób.

5.

W przypadku nagłego pojawienia się w trakcie zajęć niepokojących objawów (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura) zalecam poproszenie nauczyciela o zwolnienie  z zajęć.

6.

W przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczestnika zajęć (nauczyciela, studenta) każdy z nas ma obowiązek wypełnić stosowną ankietę, która znajduje się na stronie głównej US https://usz.edu.pl/covid . O dalszych działaniach zostaniemy poinformowani przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

O innych sprawach, nieopisanych w tym komunikacie, będziemy informowali Was na bieżąco. Jako dziekani jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu mailowego.

Moi Drodzy!

Wraz z Prodziekanami i wszystkimi Nauczycielami naszego Wydziału życzę Wam dobrego studiowania, przede wszystkim z dbałością o zdrowie swoje i innych!

Z serdecznymi pozdrowieniami

dr hab. Krzysztof Nerlicki, prof. US – Dziekan Wydziału Humanistycznego