Szanowni Państwo,

w imieniu Rady Naczelnej Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych, Kolegium Doskonalenia Zawodowego w Warszawie serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w corocznej Konferencji naszego Towarzystwa.  

Program konferencji obejmuje część plenarną kierowaną do tłumaczy wszystkich języków, a ponadto XXXV edycję Warsztatów Przekładu Specjalistycznego. W tym roku prowadzone będą one dla tłumaczy języków azjatyckich, j. angielskiego, j. hiszpańskiego, j. francuskiego, j. niemieckiego, j. rosyjskiego. Przewidziano również wykład dla tłumaczy języka czeskiego i spotkanie integracyjne dla tłumaczy języków skandynawskich.

 

Podczas Konferencji zaplanowaliśmy także czas na bezpośrednie rozmowy z tłumaczami różnych języków i specjalizacji w części zatytułowanej „w kuluarach, porozmawiajmy o…”.

 

W tym roku zaproszenie do wystąpienia na Konferencji przyjęli uznani specjaliści z zakresu tematyki tłumaczeniowej, tłumacze praktycy i badacze akademiccy, prawnicy. Wszystkie referaty są niezwykle interesujące, dotykają aktualnej sytuacji w branży tłumaczeniowej i aspektów praktycznych wykonywania tłumaczeń poświadczonych i specjalistycznych.

Konferencja odbędzie się w dniach 16-17 października 2021 r. w trybie online. 

Program konferencji – w załączniku: TEPIS_Program_Konferencja_28092021

Program, biogramy wykładowców i abstrakty wystąpień oraz warunki uczestnictwa są do pobrania na naszej stronie: www.tepis.org.pl

 

 Zgłoszenia słuchaczy przyjmujemy do środy – 06 października 2021 r. zgodnie z informacją na ostatniej stronie załączonego programu.

 

Mam nadzieję, że nasza Konferencja spełni oczekiwania zarówno adeptów zawodu tłumacza, jak i doświadczonych tłumaczy, badaczy translatoryki i dydaktyków. 

 

Ewentualne pytania można kierować na adres mailowy: tepis@tepis.org.pl