Uniwersytet Szczeciński z radością ogłasza, że Międzynarodowy Dzień Studentów będzie obchodzony w dniach 16-17 listopada 2023 roku. Planujemy mnóstwo zajęć, konkursów i warsztatów dla naszych studentów z całego świata. Wydarzenia te będą okazją dla międzynarodowych studentów do spotkania się, podzielenia się swoimi kulturami i uczenia się od siebie nawzajem.
 

Przyjdź, zaangażuj się w dialog międzykulturowy, wymień się doświadczeniami i skosztuj potraw z całego świata przygotowanych przez międzynarodowych studentów z całego uniwersytetu. Dołącz do nas w tym święcie wielokulturowości i różnorodności! 

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej: https://isd.usz.edu.p

 

Zachęcamy też do wysłuchania i obejrzenia:

Rozmowa Dnia: dr Agnieszka Szlachta i dr Barbara Żakowska (niusradio.pl)

 

 
W ramach Międzynarodowego Dnia Studentów odbędzie się m.in.:
  • Festiwal kultur, w którym wezmą udział studenci z różnych krajów. W ramach wydarzenia Cultural Potluck Festival będziemy mieli okazję poznać inne kultury i spróbować dań z różnych stron świata. 
  • Wystawa fotograficzna „Zobacz mnie. Zobacz nas” pokazująca studenckie życie. Na wystawie zobaczycie fotografie autorstwa studentów naszej uczelni. Możecie jeszcze przesłać własne zdjęcia!
  • Spotkanie z Akademickim Biurem Karier Uniwersytetu Szczecińskiego. Oprócz konsultacji zawodowych będziecie mogli wziąć udział w konkursach dotyczących uczelni.
  • Wspólne zwiedzanie podziemnego Szczecina. To wyjątkowe doświadczenie pozwoli odkryć historię miasta w zupełnie nowy sposób.
  • Pokaz zagranicznych filmów organizowany przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Szczecińskiego. Jak przystało na seans filmowy, nie zabraknie popcornu i napojów!
  • Turniej roundnetu z KU AZS Uniwersytet Szczecinski. Przed zawodami odbędą się warsztaty, które przygotują każdego uczestnika do udziału w sportowej zabawie.
Uniwersytet Szczeciński jest dumny ze swojej zróżnicowanej społeczności studenckiej, w której skład wchodzą studenci z ponad 60 krajów.