Szanowni Państwo,

kolejny rok Interdyscyplinarne Koło Naukowe FILOROM przekazało do Biblioteki Międzywydziałowej US 16 powieści francuskojęzycznych nominowanych do Nagrody Goncourtów w roku 2021, tzw. „première sélection” – lista książek poniżej:

Goncourt 2021

Już po raz szósty, dzięki współpracy z Instytutem Francuskim w Krakowie oraz wysiłkowi studentów filologii romańskiej US, którzy czytają i recenzują powieści, mamy przyjemność wzbogacić zbiory Biblioteki Międzywydziałowej.

Laureatem edycji 2021 został Mohamed Mbougar SARR i jego powieść La plus secrète mémoire des hommes. Tłumaczenie na język polski ukaże się przy okazji kolejnych obrad studenckiego Jury Listy Goncourtów – Wybór Polski w roku 2022.

Mam nadzieję, że książki będą służyły i studentom i pracownikom filologii romańskiej.

mgr Monika Karcz-Napieraj,

opiekunka Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Romanistów FILOROM