Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przeglądu Uniwersyteckiego”, którego tematem przewodnim jest rozwój. Znajdą w nim Państwo kilka tekstów dotyczących działań realizowanych na Wydziale Humanistycznym US. 

W najnowszym numerze została opublikowana rozmowa z dr. hab. Krzysztofem Nerlickim, prof. US, dziekanem Wydziału Humanistycznego US na temat nauczania i uczenia się języków obcych w zmieniającym się świecie. Zapis rozmowy jest dostępny również na stronie NiUS Radia Uniwersytetu Szczecińskiego:
https://niusradio.pl/77-wywiady/2086-nauczanie-i-uczenie-sie-jezykow-obcych-w-zmieniajacym-sie-swiecie

W dalszej części czasopisma Uniwersytetu Szczecińskiego można przeczytać artykuł dr. Krzysztofa Flasińskiego o badaniu mediów w erze algorytmów oraz relacje z dwóch międzynarodowych konferencji naukowych zorganizowanych przez pracowników wydziału: Otwarte Lingwistyczne Debaty XXI w. oraz Nauczanie języka polskiego jako obcego wobec wyzwań współczesnego świata.

Ponadto na łamach „Przeglądu Uniwersyteckiego” zamieszczono informacje o międzynarodowej współpracy Instytutu Historycznego US w zakresie badań nad strefą bałtycką (prof. dr hab. Jörg Hackmann, dr hab. Pierre-Frédéric Weber, prof. US) oraz artykuł dr. Sławomira Iwasiowa „Między szkołą a uniwersytetem” dotyczący współpracy uczelni z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. 

W tekście na temat Święta Uniwersytetu Szczecińskiego można przeczytać o Dyktandzie Uniwersyteckim, którego inicjatorką jest prof. dr hab. Ewa Kołodziejek oraz o zaangażowaniu pracowników wydziału w organizację festynu w al. Kwiatowej. 

Nie zabrakło również informacji o Światowym Dniu Książki. A w części czasopisma poświęconej nowościom Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego znalazła się publikacja wydana przez pracowników Instytutu Literatury i Nowych Mediów US.

Czasopismo jest dostępne na stronie https://przeglad.usz.edu.pl/aktualny-numer/

Wersja do pobrania: Przegląd Uniwersytecki 2023 (4-6) 2.pdf

Zapraszamy do przekazywania propozycji artykułów do kolejnego numeru „Przeglądu Uniwersyteckiego”: przeglad@usz.edu.pl