Ponad 200 uczniów z kilkudziesięciu szkół z całej Polski bierze udział w Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich organizowanej przez V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Szczecinie.

Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć wykładów i warsztatów dla młodzieży przygotowanych przez pracowników Wydziału Humanistycznego US.

W konferencji wzięli udział dr Agnieszka Szlachta (Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego) i dr Krzysztof Flasiński (Instytut Literatury i Nowych Mediów US). Zajęcia dr Agnieszki Szlachty dotyczyły języka współczesnej komunikacji medialnej. Dr Krzysztof Flasiński poprowadził warsztaty pisania kreatywnego.

Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich to wydarzenie wyjątkowe w skali kraju. Jej organizację koordynuje mgr Tomasz Obiała, nauczyciel V LO i opiekun Samorządu Uczniowskiego V LO w Szczecinie.

Wykłady, warsztaty i spotkania będą odbywały się przez trzy dni (15-17 listopada).

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Szczecina, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego i Zachodniopomorski Kurator Oświaty.