24 maja br. kolejne 150 osób rozpocznie naukę języka polskiego dzięki współpracy nawiązanej przez Urząd Miasta Szczecin i Uniwersytet Szczeciński. Ruszają bezpłatne kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Gminy Miasta Szczecin.

W ramach umowy podpisanej przez obie instytucje zostanie uruchomionych 6 grup na poziomie podstawowym. Kurs jest finansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin, będzie prowadzony przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

„Cieszymy się, że dzięki współpracy z Urzędem Miasta Szczecin możemy poszerzyć naszą ofertę językową skierowaną do obywateli Ukrainy. Wydział Humanistyczny od marca włączył się bardzo czynnie w działania pomocowe: pomagamy w tłumaczeniach, uczymy języka polskiego Ukraińców, a także języka ukraińskiego Polaków, przygotowujemy kolejne formy wsparcia w postaci rozmówek” – mówi dr hab. Krzysztof Nerlicki, prof. US, dziekan Wydziału Humanistycznego US.

Kurs będzie obejmował 15 spotkań (30 godzin dydaktycznych). Zajęcia będą odbywały się w budynku Wydziału Humanistycznego US przy al. Piastów 40b, dwa razy w tygodniu (po 2 godziny dydaktyczne) w dwóch terminach:

– wtorki i czwartki, godz. 18.00 – 19.30,

– środy i piątki, godz. 18.00 – 19.30.

Kursy potrwają do połowy lipca. Szczegółówy harmonogram zajęć – w załączniku poniżej:

kursy języka polskiego – harmonogram zajęć

Zapraszamy też do obejrzenia materiału filmowego TV3 Szczecin: