Studenci italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego zostali zaproszeni przez Centrum Języka i Kultury Włoskiej Uniwersytetu Rzymskiego „Tor Vergata” do udziału w Language Cafè: wirtualnym spotkaniu dla wszystkich studentów zagranicznych zapisanych na Università di Roma Tor Vergata i wybranych grup europejskich studentów studiujących język i kulturę włoską.

Language Café oferuje możliwość poprawy umiejętności komunikacyjnych i interakcji w języku włoskim poprzez pogłębienie wiedzy o kulturze i tradycji Słonecznej Italii.

W pierwszym z serii 6 spotkań wezmą udział dr. hab. Angelo Rella, prof. US, dr Diana Del Mastro (Uniwersytet Szczeciński) i prof. Florinda Nardi (Dyrektor Clici – Uniwersytet Roma Tor Vergata).