W dzisiejszej Rozmowie dnia w NiUS Radiu Uniwersytetu Szczecińskiego, prowadzonej przez dr Mirosławę Rudyk, o polsko-ukraińskiej współpracy mówili: dr hab. Krzysztof Nerlicki, prof. US, dziekan Wydziału Humanistycznego US i dr Agnieszka Szlachta.

Głównym tematem było międzynarodowe seminarium „Ukraińsko-polska współpraca w dziedzinie edukacji: osiągnięcia i wyzwania”, które odbyło się w ubiegłym tygodniu.

Seminarium zostało zorganizowane w ramach współpracy Wydziału Humanistycznego US z Donbaskim Państwowym Uniwersytetem Pedagogicznym (Донбаський державний педагогічний університет) oraz Ukraińsko-Polskim Międzynarodowym Centrum Edukacji i Nauki (Українсько-польський міжнародний центр освіти і науки). Połączone było z obchodami 85-lecia naszej ukraińskiej uczelni partnerskiej.

Zapraszamy do słuchania!