10 kwietnia br. odbyły się warsztaty językowo-kulturowe zorganizowane przez Koło Naukowe Hispanistów „Puerta del Sol” pod kierunkiem Pani dr Barbary Kosik-Szwejkowskiej. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gryficach.

Pani mgr Agata Szustak poprowadziła zajęcia praktycznej nauki języka hiszpańskiego, a mgr Weronika Kudyba skoncentrowała się na zagadnieniach gramatycznych. Po tej części spotkania uczestnicy mieli okazję zwiedzić Bibliotekę Międzywydziałową US. Następnie Pani dr Barbara Kosik-Szwejkowska wygłosiła wykład pt. „Barwa w kulturze i języku hiszpańskim”.

Warsztaty językowo-kulturowe poprowadzili również studenci z Koła Naukowego Hispanistów „Puerta del Sol”. Ich tematem były frazeologizmy hiszpańskie z różnymi komponentami. Na zakończenie spotkania licealiści zostali poczęstowani hiszpańskimi przekąskami, były to m.in. tortilla de patatas czy sernik baskijski.

Była to nie tylko okazja do nauki języka i poznania kultury hiszpańskiej, ale również do integracji i wymiany doświadczeń między uczestnikami.