Informujemy o możliwości odbycia wirtualnej wizyty w Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej. Oferta skierowana jest przede wszystkim do studentów studiów magisterskich zainteresowanych karierą tłumacza.

Celem wizyty jest nawiązanie kontaktu między studentami studiów magisterskich w dziedzinie tłumaczeń i lingwistyki a tłumaczami pracującymi dla Komisji Europejskiej, aby dać im wgląd w ich codzienną pracę.

Podczas wirtualnej wizyty magistranci poznają:

·         narzędzia i metody tłumaczeń stosowane w DG Translation

·         wymagane umiejętności tłumaczy

·         różne profile tłumaczeniowe

·         możliwości kariery i stażu w Komisji Europejskiej.

Profesjonalni tłumacze pracujący dla Komisji podzielą się swoim doświadczeniem i odpowiedzą na pytania studentów w interaktywnych pokojach wirtualnych.

Program będzie obejmował:

·         prezentację na temat pracy DG Translation i możliwości kariery, przedstawioną w języku angielskim

·         sale do rozmów w każdym z 24 języków urzędowych UE, w których studenci będą mogli nawiązać kontakt z tłumaczami i zadawać pytania.

17 marca 2023 r. godz. 9:30 – 13:00

Rejestracja do 3 marca 2023 r.

Link do wydarzenia https://commission.europa.eu/events/spring-virtual-visit-dg-translation-2023-03-17_en