Informujemy, że w dniach 29-30 czerwca 2023 r. odbędzie się  XIV Medzynarodowa Konferencja Naukowa Wschód-Zachód: Dialog Języków i Kultur, organizowana przez Katedrę Neofilologii oraz Katedrę Filologii Angielskiej, Akademia Pomorska w Słupsku. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 15 maja 2023.

Zaproszenie skierowane jest do pracowników, doktorantów oraz studentów uczelni wyższych.

Konferencja odbędzie się w Słupsku oraz w formie online.Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 maja 2023.

W ramach forum slawistycznego, anglistycznego, germanistycznego organizatorzy proponują interkulturowe zagadnienia badawcze z następujących obszarów:

1. Literatura i kultura (e)migracji.
  2. Historia w kontekście literatury.
  3. Nowe gatunki i formy we współczesnych literaturach.
  4. Literatura pogranicza.
  5. Badania lingwistyczne w ujęciu synchronicznym, diachronicznym, kontrastywnym, międzykulturowym i glottodydaktycznym.
  6. Pragmalingwistyczne badania nad tekstem i dyskursem.
  7. Współczesne wyzwania w dydaktyce języków obcych.
  8. Komunikacja medialna, społeczna i międzykulturowa.

Więcej szczegółów w załącznikach poniżej (w polskiej i angielskiej wersji językowej), w tym – formularz rejestracyjny.

KONFERENCJA WSCHÓD-ZACHÓD 2023

EAST-WEST CONFERENCE 2023