Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze studentami i wykładowcami Uniwersytetu Narodowego „Politechnika Lwowska” we Lwowie pt. „Studiowanie w cieniu wojny”. Odbędzie się ono w czwartek 20 kwietnia br. o godz. 10.00 w sali 310a i będzie miało charakter otwarty.

Spotkanie zostało zaplanowane w ramach kilkudniowego pobytu (18-23 kwietnia br.) w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego 26-osobowej grupy studentów lingwistyki stosowanej Uniwersytetu Narodowego we Lwowie, którym towarzyszyć będą Panie prof. Ołena Łewczenko i mgr Iryna Myśko.
Wizyta gości z Ukrainy jest owocem podpisanej niedawno umowy o współpracy między Uniwersytetem Szczecińskim a Uniwersytetem Narodowym „Politechnika Lwowska”.
W czasie pobytu studenci z Ukrainy będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych na Wydziale Humanistycznym US oraz wysłuchania wykładów pracowników Instytutu Językoznawstwa US. Zaplanowano dla nich także wycieczkę po Szczecinie.

Pani prof. Ołena Łewczenko i Pani mgr Iryna Myśko wezmą natomiast czynny udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Otwarte Lingwistyczne Debaty XXI wieku organizowanej w Instytucie Językoznawstwa US w dniach 21-22 kwietnia br.