Zapraszamy do udziału w międzynarodowym seminarium naukowo-metodycznym na temat: Ukraińsko-polska współpraca w dziedzinie edukacji: osiągnięcia i wyzwania, które odbędzie się w dn. 25–28 marca 2024 roku. Seminarium jest organizowane w ramach współpracy Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego z Donbaskim Państwowy Uniwersytetem Pedagogicznym i Ukraińsko-Polskim Międzynarodowym Centrum Edukacji i Nauki. Seminarium odbędzie się w ramach obchodów 85-lecia Donbaskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego. Zaplanowano dwie główne sekcje:

1. Partnerstwo edukacyjne w szkolnictwie wyższym: doświadczenia ukraińskie i polskie,
  2. Współczesne podejście do partnerstwa edukacyjnego w szkole średniej.

Podczas konferencji zaplanowana jest również debata (w formie okrągłego stołu) na temat: Wsparcie psychologiczne i pedagogiczne osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w edukacji specjalnej i włączającej: doświadczenia europejskie. Seminarium będzie miało formę zdalną.

Zgłoszenia można przesyłać do 1 marca br. na adres e-mail: ovkolgan@gmail.com.

Zaproszenie i formularz zgłoszeniowy:

Zaproszenie na międzynarodowe seminarium – PDF

Zaproszenie na międzynarodowe seminarium – word

Інформаційний лист та заявка учасника:

Інформлист міжнародний семінар – PDF

Інформлист міжнародний семінар